x 4
8 sekund odolnosti proti prodření

TWARON® ...Jako z oceli

Všechny výrobky PROmo jeans jsou vnitřně vyztužené Aramidem, lépe známým jako Twaron ® .
Twaron ® je vlákno ze syntetických polymerů, které má neuvěřitelnou sílu, je 5× pevnější než ocel a vyznačuje se nízkou hořlavostí. Aramidové vlákno má také vysokou odolnost vůči teplu, rozkládá se až při teplotě asi 500 ° C, aniž by se roztavilo, a má výbornou odolnost proti oděru.

PROmo jeans jsou podšity balistickým Twaronem®, který vyrábí světová špička ve svém oboru, společnost Teijin Aramid v Japonsku. Toto vlákno se používá například na výrobu neprůstřelných vest. Látka se podrobuje řadou kontrol a laboratorních testů s cílem ověřit její schopnost odolávat oděrům. Materiál získaný z těchto inovativních přízí je mnohem tlustší a hustší, ale také samozřejmě mnohem silnější. Odolnost proti oděru je tak mnohem vyšší než u tkanin se směsí bavlny a kevlaru a pletených textilií.

Exponované partie, které představují nejrizikovější oblasti těla při dopadu, kryjí chrániče kyčlí a kolen, hýždě jsou podšity Twaronem®, ale i tak zůstávají kalhoty dokonale prodyšné.

Od všech ostatních pletených aramidových tkanin se liší zvláštním propletením těchto vláken a exkluzivní fixační úpravou. Materiál získaný z těchto přízí je velmi kompaktní, zachovává si prodyšnost a odolnost proti oděru a proříznutí, je mnohem vyšší než u jiných tkanin - dokonce i z aramidových vláken typu "Kevlar" - na trhu.

V PMJ jsme jedinou společností, která provádí zkoušky odolnosti použitých materiálů proti otěru a řezu dle evropské normy EN13595, která certifikuje technické oblečení pro profesionální motorkáře. Tímto způsobem vám garantujeme srovnatelné hodnoty známé po celém světě.

Pouze 25 % motocyklistů nosí ochranné kalhoty, které jim mohou poskytnout ochranu končetin při pádu a zmírnit tak odřeniny a tržné rány.

8 sekund odolnosti proti prodření